Якщо включити в свій раціон ці продукти, то можна забути про поганий настрій і занепад сил!

Науково доведено: перебуваючи в постійному емоційному напруженні, людина витрачає вдвічі більше енергії і витрачає весь необхідний запас поживних речовин. В результаті часті стреси можуть призвести до розбалансування всього організму: падіння рівня цукру в крові, ослаблення імунітету і виснаження нервової системи.

Для того щоб поповнити запас життєвих сил, багато хто з нас починають свій стрес заїдати всякими шкідливими для фігури продуктами. Наприклад, зловживають швидкими вуглеводами, до яких в першу чергу відносяться солодощі. Але ось парадокс: з'їдений з апетитом шматок торта спочатку дає людині відчуття радості і щастя. Однак через кілька годин картина спостерігається абсолютно зворотна: людина знову відчуває себе пригніченою, працездатність її погіршується і настрій знову на нулі ... Одним словом, це не вихід.

Так що ж потрібно робити, щоб емоційне перенапруження не перетворилося в проблему глобального масштабу? Спробувати спеціальне антистресове харчування, головне завдання якого - забезпечити організм речовинами, необхідними для роботи його нервової системи.

Правила тут дуже прості:

1 Для нормалізації роботи серцево-судинної системи потрібно не менше чотирьох разів на тиждень їсти рибу (краще приготовану на пару або відварну), включити в їжу рослинні масла і обов'язково авокадо.

2 Для стабілізації рівня цукру в крові включити в свій раціон продукти, багаті вітамінами групи В. У першу чергу це: яловичина і яловича печінка, птиця, яйця, горіхи, рис, молочні продукти, гриби, сезонні овочі і фрукти. Дієтологи рекомендують через день на сніданок і полуденок з'їдати по порції цільнозернових круп.

3 Для прискорення травлення і обміну речовин їсти більше продуктів, що містять клітковину. Наприклад, квасолю, зелений горошок, сухофрукти, кабачки, буряк, гарбуз, броколі, листя зеленого салату, яблука, груші, апельсини, грейпфрути, горіхи, злаки. Ці продукти повинні бути завжди на вашому столі.

4 Для нормалізації роботи нервової системи пийте більше чистої води і трав'яних настоїв. І по можливості відмовтеся від кави і чорного чаю.

Якщо ви, перебуваючи в емоційній напрузі, займаєтеся спортом або важкою фізичною роботою, головним у вашому харчуванні має бути грамотне поєднання білків і вуглеводів. Раціон повинен забезпечувати людину достатньою кількістю енергії і пластичного матеріалу для синтезу нових клітин. Включіть у свій обід порцію вуглеводів: круп або овочів, цільнозернового хліба. При інтенсивних фізичних навантаженнях добова норма білка повинна становити не менше 1,2 грама на кілограм маси тіла.


Loading...
Scroll to top