Вчені з США встановили, що вірус Зика може зменшити яєчка чоловіка на 90% і перманентно позбавити його фертильності.

У інфекції Зика виявилися нові неприємні наслідки для здоров'я, і на цей раз настала черга жахатися чоловікам. Вчені з'ясували, що після атаки вірусу Зіка яєчка можуть зменшитися на 90%. А це, як нескладно здогадатися, викличе перманентне безпліддя. Такі висновки поки що отримані лише на основі спостережень за лабораторними мишами, і не дуже ясно, чи поширюються вони на людей.

Вже достеменно відомо, що у немовлят вірус Зика викликає зменшення розміру черепа або мікроцефалію. Вірус володіє незвичайною здатністю перетинати бар'єр, який відділяє чоловічі репродуктивні органи від кровотоку, як встановили вчені з Університету Вашингтона. Наука також довела, що цей вірус здатний зберігатися в сперматозоїдах протягом багатьох місяців, але до останнього часу було неясно, який вплив він справляє на інфікованого чоловіка.

В ході дослідів вчені заразили мишей вірусом Зика, і через два тижні яєчка у самців істотно зменшилися, викликавши колапс внутрішньої структури, що супроводжується смертю або поступовим відмиранням клітин. Через три тижні яєчка мишей зменшилися до десятої частки свого звичайного розміру, і вони не відновилися навіть через 6 тижнів після того, як вірус був видалений з їх організму.

З'ясувалося, що цей вірус атакує зростаючі клітини сперматозоїдів клітини Sertoli, що не регенеруються. До останнього часу вчені не знаходили доказів зв'язку чоловічого безпліддя з вірусом Зіка. Дослідники підкреслюють, що чоловіки дуже часто і не знають про своє безпліддя до тих пір, поки не спробують завести дітей. А до цього моменту можуть пройти роки і навіть десятиліття після інфікування.


Loading...
Scroll to top