Протягом останніх років в Естонії дуже зросли вимоги до навчання медпрацівників. Медичні сестри тепер здобувають вищу прикладну освіту і мають можливість продовжувати навчання в магістраті і докторантурі. Населення Естонії швидко старіє, і попит на медичних працівників поступово збільшується. За словами ректора Талліннської вищої школи охорони здоров'я Юлле Ернітс, вже в найближчому майбутньому може скластися така ситуація, коли мало не кожен третій житель країни повинен буде працювати або соціальним або медичним працівником.

Детальніше...

 Анафілактичний шок — це стан різкої підвищеної чутливості організму, що розвивається при повторному введенні чужорідних білків і сироваток, медикаментів, при укусі комах. Одне з найбільш грізних і складних ускладнень лікарської алергії, що закінчується приблизно в 10-20% випадків летально. Швидкість виникнення анафілактичного шоку — від декількох секунд чи хвилин до 2 годин від початку контакту з алергеном. У розвитку анафілактичної реакції у хворих з високим ступенем сенсибілізації ні доза, ні спосіб введення алергену не відіграють вирішальної ролі. Однак велика доза препарату збільшує важкість і тривалість перебігу шоку.

Детальніше...

 Автомобільні аварії, на жаль, явище дуже поширене. Частіше за все виною стає невиконання Правил дорожнього руху, непередбачувані ситуації. Але зазвичай аварії і травм можна уникнути, якщо дотримуватися елементарних норм поведінки на дорозі, поважати себе та оточуючих.  Водій, професіонал чи аматор, у поганому самопочутті не має права керувати автомобілем. Особливо це стосується тих, у кого хворе серце чи інші проблеми зі здоров'ям. Будь-яка хвороба, її приступ або загострення, що виникли в момент руху, як правило, мають деякий часовий проміжок розвитку, щось начебто прелюдії, початку, провісника — серце починає поколювати, тиснути — зробіть зупинку, прийміть ліки і відпочиньте.

Детальніше...

 Метеоризм - здуття живота в результаті скупчення газів у кишечнику - є одним із проявів так званих нижніх диспепсій. Підвищене газоутворення в петлях кишки (флатуленція), гурчання в животі, відходження газів, що супроводжується специфічним звуком, неприємний запах іноді можуть приносити людині більше неприємностей, ніж навіть поява гострих болів у животі.  Часті явища метеоризму можуть викликати не тільки почуття дискомфорту, але і стати причиною соціальних конфліктів, напружених відносин на роботі й у родині.

Детальніше...

 Розрізняють первинний і вторинний енцефаліт.  До первинного відносять енцефаліт, який розвивається внаслідок впровадження в головний мозок ней-ротропних вірусів (кліщовий енцефаліт, комарині енцефаліт і енцефаліт, що викликається вірусами герпесу і оперізувального лишаю тощо). Здебільшого для первинного енцефаліту характерні наявність резервуару вірусу в природі (звичайно гризуни, птахи та інші), переносника вірусу (комарі, кліщі) і пов'язані з цим природна вогнищевість і сезонність захворювання. Збудники первинного енцефаліту проникають в головний мозок гематогенним шляхом, тобто через кров, рідше по нервових волокнах.

Детальніше...
Загрузка...
Loading...
Scroll to top