Зуби - це своєрідний показник здоров'я. Батькам потрібно замислюватися про здоров'я зубів дитини вже в ранньому віці, тому що чим раніше виявлена проблема, тим її легше вирішити. У дітей дуже часто спостерігається така проблема, як неправильний прикус. Фахівці рекомендують в цьому випадку скористатися брекетами. Однак дуже важливо перед ухваленням рішення знати і розуміти, в якому віці ставлять брекети дітям, що це таке і для чого вони потрібні.

 

Що таке брекети?

Брекет є скобу, яка кріпитися за допомогою спеціально розчину до кожного зуба. Всі скоби стягнуті між собою тонким дротом, рівень натягу якого постійно регулюється ортодонтом.

Брекети бувають різних видів: керамічні, металеві, сапфірові, пластикові.

Для того щоб брекети вирівняли прикус їх не можна знімати. Дуже важливо не знімати їх навіть під час чищення зубів.

Також в період носіння скоб дитина повинна відмовитися від твердої їжі (наприклад, горіхи) і від жуйок. За цим дуже ретельно доведеться стежити батькам, так як весь процес може зіпсувати один неправильний перекус.

Залежно від матеріалу і визначається ціна брекета.

Найбільш поширений і простий варіант брекети з металу. Вони досить добре носяться і не вимагають особливого догляду.

Також ціна брекетів варіюється і в залежності від типу установки. Вона може бути проведена як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони зуба.

В цілому тип і дизайн брекетів обмежується тільки вашою фантазією і фінансовими можливостями.

Що потрібно робити з брекетами

Коли рішення прийнято і система встановлена, з періодичністю раз на місяць потрібно проводити її корекцію. Цей фактор обов'язково потрібно враховувати, при установці, так як подібний прийом вже не входить у вартість установки системи.

Фахівці рекомендують носити брекети близько року, причому навіть якщо зуби вирівнялися раніше, то брекети все одно потрібно носити для того, щоб закріпити результат. Також після носіння брекетів в залежності від стояння зубів малюкові може знадобитися каппа або внутрішня пластина, яка допоможе зберегти результат.

Коли ставити брекети

Фахівці рекомендують ставити брекети тоді, коли щелепа у дитини практично сформована. Цей процес закінчується до 12 років, так як саме до цього часу з'являються всі основні зуби.

В особливих випадках може знадобитися установка спеціальної пластини, для дітей молодше 12 років.

Однак якщо ви пропустили оптимальний вік не варто переживати. Так як вирівняти зуби в будь-якому віці можливо. Але, потім це зробити складніше і носити брекети доведеться в кілька разів довше.

Висновок

Підводячи підсумок, можна сказати, що носіння брекетів допомагає виправити неправильний прикус. Найкраще починати займатися зубами дитини в ранньому віці, для того щоб зміни відбувалися максимально легко. Існує безліч різних видів і варіантів брекетів, вибрати найбільш вподобаний з яких вам допоможе консультація зі стоматологом. 


Загрузка...
Loading...
Scroll to top