Навіть невелика кількість бурякового соку може істотно знизити кров’яний тиск.

 

Хороші новини для гіпертоніків: склянку бурякового соку може важливільно знизити артеріальний тиск, переконані британські дослідники, повідомляє Медобзор з посиланням на Телеграф.

Дослідники з Бартса (Barts) спільно з колегами з Лондонської школи медицини і стоматології (London School of Medicine and Dentistry) вивчали вплив буряків на показники артеріального тиску протягом багатьох років. Доза соку буряка в 250 мл здатна швидко скоротити високі показники артеріального тиску – в середньому на 10 мм ртутного стовпчика (мм рт.ст.). Найбільш виражений гіпотензивний ефект настає після 5 годин і зберігається протягом доби.

Вчені пояснюють це тим, що нітрати, що містяться в буряку, розширюють кровоносні судини: “Ми були здивовані тим, як мало нітратів потрібно, щоб отримати настільки істотний ефект. Нітрати знаходяться, природно, в грунті, де вони поглинаються через коріння коренеплодів і зберігаються в овочах. Ми сподіваємося, що збільшення споживання овочів з високим вмістом нітратів – це перш за все зелені листові овочі або буряк – стане доступним методом профілактики серцево-судинних захворювань”. Це дуже важливо, так як при відсутності лікування гіпертонія підвищує ризик серцевого нападу або інсульту.

Нові результати підтверджують актуальність рекомендацій по здоровому харчуванню, згідно з яким всі повинні їсти багато свіжих овочів – резюмував професор Пітер Вайсберг, медичний директор Британського фонду серця, який фінансував дослідження.

Has no content to show!
Scroll to top